Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charitní Pouť lidí dobré vůle

Oblastní charita Pardubice srdečně zve na pěší a cyklistickou pouť završenou mší svatou v chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku v Luži, která se uskuteční v sobotu 16. září v rámci celorepublikového Dne Charity. Mši svatou obětovanou na úmysly poutníků bude celebrovat Mons. Jan Paseka.

article preview

Charitní Pouť lidí dobré vůle za umírající, nemocné a trpící na Chlumek v Luži

Oblastní charita Pardubice srdečně zve na pěší a cyklistickou pouť završenou mší svatou v chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku v Luži, která se uskuteční v sobotu 16. září v rámci celorepublikového Dne Charity. Mši svatou obětovanou na úmysly poutníků bude celebrovat Mons. Jan Paseka, generální vikář Královehradecké diecéze a bude vysílána živě na YouTube kanálu Oblastní charity Pardubice. Doprovodný program - koncert smíšeného pěveckého sboru Salvátor pod vedením Tomáše Židka. Pro zájemce bude vypraven autobus z Pardubic a Chrudimi. Bližší informace na pardubice.charita.cz.

Mgr. Marie Hubálková, ředitelka OCHP

Charitní Pouť lidí dobré vůle – pěšky, na kole, autobusem i online

Oblastní charita Pardubice srdečně zve na pěší a cyklistickou Pouť lidí dobré vůle za umírající, nemocné a trpící do poutního chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku v Luži 16. září. Pro zájemce bude vypraven také autobus z Pardubic a Chrudimi.

Mše svatá, kterou bude celebroval generální vikář Královehradecké diecéze Jan Paseka, bude přenášena také živě na YouTube kanálu pardubické Charity pro ty, kteří se z různých důvodů nemohou pouti účastnit osobně. Těšit se můžete na koncert smíšeného pěveckého sboru Salvátor pod vedením Tomáše Židka. Pro poutníky je tradičně připraveno občerstvení.

Pouť konaná v rámci celorepublikového Dne Charity je jednou z akcí, kterou pardubická Charita upozorňuje na potřebu péče o seniory, nemocné, umírající a jejich blízké.

Jak řekla Marie Hubálková, ředitelka pardubické Charity: „Jsem vděčná za široké společenství kolem naší Charity. Nejen za zaměstnance – lékaře, sestry, pečovatelky, sociální pracovníky, ale za všechny, kteří nás podporují dobrovolnicky, finančně, modlitbou. Jsem moc ráda, že se budeme moci již popáté společně potkat na charitní pouti. Pro poskytování laskavé a empatické péče si jdeme vyprosit Boží požehnání. S důvěrou odevzdáváme Bohu také naše náročné plány do budoucna, tak abychom byli připraveni se stárnutím populace být nadále jistotou pro ty, kteří naši pomoc potřebují.“

Přihlásit se na pěší, cyklistickou pouť či zajistit si místo v autobusu můžete u Tadeáše Kouřila (tkouril@charitapardubice.cz, 737 488 753). 

Živě na YouTube: https://www.youtube.com/live/DnwalYhJAqg?si=5EH1dZogXil3Je2d

Totéž na stránkách Charity: https://pardubice.charita.cz/rubriky/oblastni-charita-pardubice/charitni-pout-lidi-dobre-vule-2023/

pout_plakatek_2023_fin_qr.jpg

 
 

Kalendář


Statistiky

Online: 2
Celkem: 26715
Měsíc: 1867
Den: 63